Dětské skupiny a předškolní péče byly tématem Závěrečné konference projektu Podpora implementace dětských skupin. Ten v roce 2016 zahájilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Během realizace pomohl projekt ke vzniku více jak tisíce dětských skupin a pro provozovatele byl po celou dobu velkou podporou při jejich fungování. Konference se konala 8.listopadu, probíhala celý den a vystoupilo na ní celkem 25 odborníků a řečníků.

Již zítra v úterý 8. 11. 2022  se koná Závěrečné konference projektu PODPORA IMPLEMENTACE DĚTSKÝCH SKUPIN. Je otevřena všem zájemcům o téma dětských skupin a předškolní péče u nás. Celodenní program začne v 9:30 hod. a je plný zajímavých informací. Čeká vás 25 řečníků a 8 relací.
Přidejte se online, podrobnější informace a možnost registrace najdete zde: https://eventee.co/event/60578.

 
Srdečně Vás zveme na ZÁVĚREČNOU KONFERENCI projektu PODPORA IMPLEMENTACE DĚTSKÝCH SKUPIN. Bude se konat 8. 11. 2022  od 8:00 do 17:30 a můžete ji sledovat on-line i se do ní aktivně zapojit prostřednictvím chatu. Na konferenci vystoupí psychologové, psychoterapeuti, pedagogové, pečující osoby, zřizovatelé a další zajimaví hosté. Dozvíte se o výhodách dětských skupin, tipy a zkušenosti z praxe a důležité informace o pokračování podpory jejich zřizování. Registraci na konferenci spustíme příští týden. 
 
Pozvánka konference .pdf Příspěvek na Facebooku

Ministerstvo práce a sociálních věcí v současné chvíli eviduje poruchu na portálu Portál občana - Přihlášení (gov.cz).

Termín podání hlášení obsazenosti za měsíc srpen pro dětské skupiny bude posunut do 7. 9. 2022.

 
 

Vlajka UkrajinaAktuální informace pro provozovatele služby péče o děti v dětské skupině ve vazbě k Lex Ukrajina.

 

Lex Ukrajina, soubor právních opatřeních v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, dne 17. 3. 2022 schválil Senát a podepsal prezident republiky.

ukrajina ikonaZnění zákonů tvořící Lex Ukrajina /účinnost 21.3.2022/ - Sbírka zákonů v PDF

ukrajina ikonaFinancování dětských skupin včetně vazby na Lex Ukrajina

ukrajina ikonaSituace k Ukrajině a dětské skupiny

ukrajina ikonaChcete si založit dětskou skupinu?

ukrajina ikonaJak navýšit kapacitu dětské skupiny

ukrajina ikona Umapa - aplikace s přehledem míst a služeb pro ukrajinské občany, zapojit se mohou i dětské skupiny!

ukrajina ikonaPOMOC OBČANŮM UKRAJINY - ROZCESTNÍK 

 

Zveme vás na pátý ročník Fóra rodinné politiky. Akce proběhne ve dnech 23. – 24. 6. 2022, tentokrát v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Fórum rodinné politiky 2022, Zlín (subscribepage.com)Aktuální ročník Fóra rodinné politiky je formován jako diskusní akce s cílem vydefinovat možná opatření a směřování v oblasti podpory rodin, dětí a mezigenerační solidarity pro potřeby přípravy nové Koncepce rodinné politiky 2023 – 2030.


Upozorňujeme, že do 5. 5. 2022 včetně musí podat hlášení obsazenosti kapacitních míst za duben 2022 všichni poskytovatelé, kteří čerpají příspěvek na provoz na duben 2022 a/nebo kterým má být stanovena záloha na příspěvek na provoz alespoň na jeden měsíc druhé třetiny roku. Hlášení se podává přes elektronickou aplikaci k příspěvku, ve které se dne 2. 5. 2022 vyskytla technická závada, která způsobila problémy při podávání hlášení obsazenosti za duben. Závada byla již odstraněna, omlouváme se za komplikace.

Výzva na podporu budování nových dětských skupin z Národního plánu obnovy vyhlášena! Prostředky lze získat na budování nových dětských skupin, ať už zcela novou výstavbou, nákupem či rekonstrukcí a úpravou budov, a to za účelem zvýšení kapacit‍y dětských skupin na území ČR, což má následně umožnit lepší zapojení rodičů s dětmi předškolního věku na trh práce. 

Unikátní aplikace Umapa pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny zorientovat se v novém nebo dočasném domově. Cílem Umapy je přehledně a na jednom místě zobrazovat všechna důležitá a užitečná místa, služby i informace, které mohou lidé přicházející z Ukrajiny potřebovat pro to, aby se v cizí zemi cítili lépe. Od lékařů, právníků až po mateřské školky a potravinové banky.  Jedná se o komunitní projekt, místa do mapy může doplnit každý, kdo chce pomoci. Pokud nabízí i vaše dětská skupina jakoukoliv formu pomoci a podpory pro ukrajinské občany, přidejte se k Umapě i vy. 

Máte dětskou skupinu a chcete si navýšit počet míst? 

Co je dobré vědět na začátek : Navýšení kapacity dětské skupiny upravuje zákon č. 247/2014 Sb., přesněji § 18, dle kterého je poskytovatel povinen oznámit tuto změnu do 15 dnů ode dne jejich vzniku. Poskytovatel řádně oznámí změnu kapacity na evidenci poskytovatelů pomocí tiskopisu „Oznámení o změně v evidenci“ spolu se všemi potřebnými dokumenty.... 

Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

rozcestník ZDE

Projekt vznikl za podpory 

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Najdete nás

Napište nám

 

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek