startup 594090 1920

Metodika pro poskytovatele   Foto titulka jednotny konceptAZK     Foto titulka metodikaAZK     Letak Dětska skupina    Foto titulka adaptacni proces   Vychova srdcem obrazek  Jak pecovat o deti do 3 let foto

PUBLIKACE

Výchova srdcem /2020/ - Program „Výchova srdcem“ je vytvořen pro rodiče a pečující osoby se záměrem poukázat na důležitost vnímání a „práci“ s emocemi při péči o děti.

Jak pečovat v kolektivu o děti 1 - 3 roky /2020/ - Cílem této příručky je inspirovat pečující osoby o děti v batolecím věku, jaké aktivity pro jejich všestranný rozvoj osobnosti mohou při své práci s dětskou skupinou využít.

Metodika pro poskytovatele dětských skupin 2019 - Účelem metodiky je podat Vám ucelené informace o fungování dětských skupin a usnadnit Vám tím proces jejího vzniku i následného provozu.

Dokumenty k Auditu značky kvality - Jednotný koncept a Metodika pro poskytovatele

Adaptační program pro děti v dětské skupině s akcentem na věková a vývojová specifika - Nástup dítěte do dětské skupiny je velkou změnou nejen pro dítě, ale pro celou rodinu. Je pochopitelné, že jistou míru nejistoty a obav mají všichni účastníci, dítě, rodiče, i personáldětské skupiny. Tato publikace vás provede tímto procesem, aby nástup dítěte do dětské skupiny byl co nejhladší pro všechny strany. 

Šetření o dětských skupinách, jejich nastavení a vnímání poskytovateli i rodiči /výzkum/  - cílem studie je získat informace o povědomí cílových skupin o tématu dětských skupin. Výzkum je zaměřen na zmapování povědomí o dětských skupinách, motivaci poskytovatelů k jejich zřizování, důvěru k tomuto typu zařízení péče o děti včetně tématu kvality a jejich využívání rodiči dětí předškolního věku.

Doporučení k odměňování pečujících osob v dětské skupině - tento materiál vznikl k usnadnění orientace při odměňování pečujících osob v dětských skupinách, jedná se o doporučení pro poskytovatele, není to závazný dokument!

Náklady na provoz dětských skupin /analýza/ - analýza mapuje reálné náklady na provoz dětských skupin (DS). Cílem šetření je vytvořit relevantní podklad pro rozhodování o výši příspěvku na provoz (neinvestiční výdaje) takového zařízení. Osloveni byli zástupci všech dětských skupin registrovaných v Evidenci dětských skupin MPSV.

Analýza dopadu na zaměstnanost v regionu /analytická zpráva z výzkumu/ - Analýza ministerstva popísuje dopady zřizování a provozování dětských skupin na zaměstnanost rodičů s malými dětmi v jednotlivých regionech. 

Analýza dostupnosti zařízení péče o děti v předškolním věku - se zaměřením na mateřské školy a dětské skupiny

 

LETÁKY a DOKUMENTY

DĚTSKÁ SKUPINA - leták se základními informacemi o dětské skupiny

Postup při zrušení oprávnění - budete rušit dětskou skupinu? Zde najdete povinnosti při zrušení oprávnění

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte - vzorový dokument pro poskytovatele; není to závazný tiskopis! (pro barevný tisk - ZDE; pro černobílý tisk ZDE)

 

VIDEA

Co je dětská skupina a Dětská skupina jako zaměstnanecký benefit  - přehrát ZDE

Videa obr

 

 

 

 

Audit značky kvality - video ZDE

Video AZK obrazek2

Better Together Marie Claie Konference 2020_příspěvek dětských skupin - video ZDE

Konference Marie Claire2020 Ikona2

 

Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

+420 221 922 829

Projekt vznikl za podpory

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Najdete nás

Napište nám

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek