Zákon dává poskytovatelům do určité míry prostor nastavit si dětskou skupinu podle jejich konkrétních možností, doporučujeme si předem zjistit, co konkrétní dětská skupina nabízí a zda to odpovídá potřebám a požadavkům vás a vašich dětí. Připravili jsme pro vás několik rad, které vám výběr usnadní:

  • NAJDĚTE SI DĚTSKOU SKUPINU VE SVÉM OKOLÍ

Úplný přehled zaevidovaných dětských skupin naleznete v hlavním menu pod záložkou Najděte si svou DS  nebo na stránkách evidence dětských skupin evidence.mpsv.cz .

  • PROSTUDUJTE SI WEBOVÉ STRÁNKY A SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Najděte si co nejvíce dostupných informací o vybrané dětské skupině, sledujte případné ohlasy jiných rodičů. Soustřeďte se na informace o kapacitě, věkové struktuře dětí, provozní době, flexibilitě v docházce a adaptačním období, počtu pečujících osob či o aktivitách a zaměření dětské skupiny.

  • DOMLUVTE SI OSOBNÍ NÁVŠTĚVU VE VYBRANÉ DĚTSKÉ SKUPINĚ

Je to příležitost se osobně setkat s personálem, zhlédnout prostory, zeptat se na vše, co vás zajímá či se poradit. Nepodceňujte ani celkovou atmosféru a prostředí, ve kterém se dětská skupina nachází.

  • INFORMUJTE SE O ZPŮSOBU STRAVOVÁNÍ

Zákon nevymezuje způsob stravování, proto má každý poskytovatel jiné podmínky a možnosti. V některých dětských skupinách se vaří, jinde se jídlo dováží, někde jídlo každý den donášejí rodiče. Zjistěte si, jak je to ve vámi vybrané dětské skupině.

  • VYŽÁDEJTE SI MATERIÁLY K PROSTUDOVÁNÍ

Seznamte se především s Vnitřními pravidly a Plánem výchovy a péče. Tyto dokumenty musí mít každá dětská skupina. Vnitřní pravidla určují chod celé dětské skupiny a Plánem výchovy a péče se řídí pečující osoby, když připravují program a aktivity pro děti.

  • PŘEČTETE SI SMLOUVU O POSKYTOVÁNÍ PÉČE

Seznamte se s obsahem smlouvy, kterou poskytovatel s rodiči vždy musí uzavřít před nástupem dítěte do zařízení. Zjistíte, jaká jsou vaše práva a povinnost a co bude uzavření smlouvy pro vás znamenat, veškeré nejasnosti konzultujte s poskytovatelem, případně navrhněte pro Vás lépe vyhovující úpravu – smlouva je dvoustranný právní akt. Nedílnou součástí smlouvy jsou vždy Vnitřní pravidla a Plán výchovy a péče.

Přejeme spokojený pobyt vašeho dítěte v dětské skupině a případně uvítáme i vaši zpětnou vazbu ohledně této služby na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

© Ministerstvo práce a sociálních věcí | Mapa stránek