Preventivní bezpečnostní upozornění pro dětské skupiny!

Vážení poskytovatelé, na základě informací od Policie ČR je třeba Vás informovat o bezpečnostním riziku a doporučených preventivních opatření. Dne 6. května 2021 byla Policií ČR přijala anonymní výhružka, že na blíže neupřesněném místě v ČR má dojít k napadení mateřské školy dne 7. 5. 2021. Vzhledem k tomu, že může dojít k záměně mateřské školy s jiným předškolním zařízením, je třeba realizovat preventivní bezpečnostní opatření i v rámci dětských skupin (mikrojeslí).

Školky ani dětské skupiny se neuzavírají, nicméně po dohodě s Policií ČR doporučujeme následující preventivní opatření a to minimálně pro zítřejší den (tj. 7. 5. 2021):

➢ S dětmi buďte celý den uvnitř budovy.

➢ Zajistěte, že personál zvýší pozornost na odložené věci (balíky a tašky).

➢ Věnujte zvýšenou pozornost osobám, které vstupují do Vašeho objektu.

➢ Požádejte o spolupráci i rodiče, aby nikoho cizího při příchodu či odchodu nevpouštěli.

➢ Jakýkoli pohyb podezřelých osob v okolí Vaší dětské skupiny nahlaste na číslo 158.

Vážení poskytovatelé, ačkoli se jedná o preventivní opatření, přistupujte prosím k výše uvedeným bezpečnostním doporučením zodpovědně, buďte obezřetní a podezřelé osoby či předměty bezodkladně hlaste na číslo 158.Celou záležitostí se intenzivně zabývá Police ČR.

Děkujeme za spolupráci.

Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

rozcestník ZDE

Projekt vznikl za podpory 

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Najdete nás

Napište nám

 

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek