Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo vyjádření k provádění vstupních, periodických a dalších pracovnělékařských prohlídek ve vztahu k prodloužení nouzového stavu do 28.2.2021. Usnesení vlády č. 137 opětovně stanovilo možnost omezit provádění periodických pracovnělékařských prohlídek a nahradit vstupní pracovnělékařské prohlídky nových zaměstnanců čestným prohlášením.

Předpokládané ukončení nouzového stavu je dne 28. února 2021. V této souvislosti (v případě vyhlášení ukončení nouzového stavu) ode dne 1. března 2021 se započne počítat lhůta 30 a 90 dnů pro provedení vstupních a periodických pracovnělékařských prohlídek („PLP“) a lhůty pro vydání zdravotních průkazů (ZP). Ministerstvo zdravotnictví důrazně upozorňuje, že po ukončení nouzového stavu budou obnoveny pracovnělékařské služby a pracovnělékařské prohlídky budou probíhat v obvyklém režimu (tzn. jako před vyhlášením nouzového stavu).

Pracovnělékařské prohlídky velmi významně přispívají k ochraně zdraví zaměstnanců, a proto je zapotřebí jim věnovat náležitou pozornost.     

Bližší informace v příloze ZDE nebo na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR. Zároveň zde jsou průběžně zveřejňovány další zásadní informace, doporučení, metodické postupy atp. na https://koronavirus.mzcr.cz/informace-pro-zamestnance-a-zamestnavatele/.

 

 

© Ministerstvo práce a sociálních věcí | Mapa stránek