V reakci na vývoj epidemiologické situace v České republice v souvislosti s novým typem koronaviru a v návaznosti na úterní oznámení Bezpečnostní rady státu chceme tímto informovat poskytovatele dětských skupin, že se platné nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně uzavření základních, středních a vyšších odborných škol od středy 11. března 2020 se nevztahuje na zařízení předškolní péče.
 
Aktuálně tedy nemusí být dětské skupiny od 11. 3. 2020 uzavřeny a vzhledem k tomu, že se jedná o soukromá zařízení, jsou další případná rozhodnutí či preventivní opatření plně v kompetenci zřizovatele.
 
Doporučujeme však přizpůsobit provoz specifické situaci v daném místě a s ohledem na veřejné zdraví a zdraví dětí v dětské skupině. Dále rovněž doporučujeme průběžně sledovat především webové stránky Ministerstva zdravotnictví ČR (www.mzcr.cz) a krajských hygienických stanic (http://www.szu.cz/knihovna/hygienicke-stanice-a-zdravotni-ustavy), případně rovněž Státního zdravotního ústavu (http://www.szu.cz/tema/prevence/2019ncov).
 
Předpisy a pokyny vydávané na ochranu veřejného zdraví ze strany MZČR či krajskými hygienickými stanicemi mají přednost před pravidly upravenými jinými zákony.

 

 

 

© Ministerstvo práce a sociálních věcí | Mapa stránek