„Dětské skupiny jsou rozhodně projektem, který si zaslouží plnohodnotnou internetovou prezentaci. Věřím, že nové webové stránky pomohou dětským skupinám k další propagaci, stejně jako k informovanosti jejich zřizovatelů a rodičů malých dětí,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Kromě základních informací o problematice dětských skupin, související legislativě a metodické podpory mohou návštěvníci nových webových stránek sledovat také přehled pořádaných akcí, jako např. vzdělávací workshopy pro pečující osoby, semináře pro rodiče nebo setkání poskytovatelů u kulatých stolů.

Novinkou je interaktivní mapa s databází všech dětských skupin v ČR. Ta návštěvníkům webu umožní snadné vyhledávání konkrétních dětských skupin ve vybraném městě nebo regionu včetně kontaktních údajů.

Na webu samozřejmě nechybí ani FAQ – nejčastější otázky a odpovědi, které jsou pravidelně aktualizovány. K výraznému rozšíření informací došlo především v oblasti evidence dětských skupin a změn v evidenci. V případě dalších dotazů mohou návštěvníci využít také kontaktní formulář nebo se obrátit přímo na projektový tým.

 

 

© Ministerstvo práce a sociálních věcí | Mapa stránek