Medailonek lektora

Vanacova

Mgr. Lenka Vaňačová

se celoživotně věnuje práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Působila jako pedagog ve speciálním i hlavním vzdělávacím proudu. Má zkušenosti s inkluzí dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, především pak s dětmi s poruchami autistického spektra.
V současné době pracuje jako pedagog v Občanském sdružení ProCit, které pomáhá rodinám s dětmi s autismem. Aktivně se zapojuje do lektorské a osvětové činnosti v oblasti autismu. Spolupracuje také se Západočeskou univerzitou v Plzni. Mezi její aktivity patří rovněž vedení lekcí jógy.

 

 Anotace kurzu

MPSV stimulace motivace 02

Práce s dítětem s poruchou autistického spektra v dětské skupině

Workshop se zaměří na základní orientaci v tématice poruch autistického spektra. Vysvětlíme si rozdíly mezi jednotlivými typy autismu se zaměřením na dětský věk. Budeme se zabývat chováním dětí, pochopením jeho zvláštností a způsoby, jak na tyto projevy jako pečující osoba reagovat. Nedílnou součástí budou praktické tipy pro práci s dětmi s autismem a náměty pro řešení každodenních situací. Lektorka bude sdílet vlastní zkušenosti z praxe speciálního pedagoga. Nedílnou součástí workshopu bude diskuze a zodpovězení dotazů.

 

Termíny on-line workshopu

 

13.10.2021

20.10.2021

Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

rozcestník ZDE

Projekt vznikl za podpory 

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Najdete nás

Napište nám

 

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek