MPSV ikona dokumenty

Standardy kvality péče v dětských skupinách - zákonné povinnosti poskytovatelů a kontrola ze strany MPSV

Seminář poskytovatele obeznámí s novými zákonnými povinnostmi v oblasti standardů kvality péče v dětských skupinách.

Novela stanovuje od 1. 10. 2021 všem poskytovatelům dětských skupin povinnost dodržovat standardy kvality péče o dítě v dětské skupině, jejichž cílem je stanovení základních požadavků na kvalitu poskytovaných služeb. Kvalita poskytovaných služeb péče o dítě v dětské skupině je posuzována v oblasti péče o dítě a naplňování potřeb dítěte, v oblasti personálního a provozního zabezpečení. Kritéria ke standardům jsou stanovena vyhláškou č. 350/2021 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů. Kontrolu dodržování standardů kvality péče bude projednávat Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Základní doporučující metodický materiál pro poskytovatele služby péče o dítě v dětské skupině, k dispozici zde: Metodické materiály (mpsv.cz)

Seminář proběhl 25.1. 2022 - video záznam ze semináře ke shlédnutí zde (pro nové účastníky je nutná registrace, která je zdarma).

V současné době jsou v přípravě další workshopy a semináře k naplňování standardů kvality, jež budou realizování v druhé polovině března, opět on-line formou.

Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

rozcestník ZDE

Projekt vznikl za podpory 

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Najdete nás

Napište nám

 

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek