Medailonek lektorek

Lektorky Mgr. Lucie Čechovská a Mgr. Kristýna Pešáková, PhD.

Čechovská  Pešákováse tématem citlivého vzdělávání a prevencí násilí zabývají řadu let. Jsou spoluautorkami metodických šanonů Školka pro mě: Jak si užít školku zábavně a citlivě (1, 2). Ve spolupráci s Národním ústavem vzdělávání i MPSV realizovaly webináře pro pečující osoby zaměřené na citlivé vzdělávání. Přednáší na VŠ a lektorují workshopy na základních a středních školách. Dlouhodobě se podílí na vývoji metodických materiálů a systémových změnách v oblasti genderově citlivého vzdělávání.

 

 

Kristýna Pešáková byla členkou pracovní skupiny Rovnost žen a mužů při Úřadu vlády ČR, kde se zabývala tématem násilí. Lucie Čechovská dlouhodobě spolupracovala s rodinami a dětmi ohroženými sociálním vyloučením a podílela se na podpoře inkluzivního vzdělávání v ČR.  

  

Anotace kurzu

MPSV ikona rodina

Respekt k sobě i druhým v dětských skupinách

Workshop se zaměřuje na posilování schopností dětí v oblasti tělesného bezpečí. Téma tělesného bezpečí je významnou součástí procesu utváření vztahu dítěte k sobě samému, ostatním dětem či dospělým. Zaměříme se na praktické ukázky a tipy, jak pracovat s dětmi v oblasti emocí, hranic těla, souhlasu. Budeme diskutovat o příkladech dobré praxe ze zahraničí např. vytváření bezpečného prostředí v samotné dětské skupině.

 

Termíny on-line workshopů

08. 11. 2021

22. 11. 2021

06. 12. 2021

13. 12. 2021 

Přihlásit se k odběru novinek

Neplatný email.

Rychlý kontakt

ds@mpsv.cz

rozcestník ZDE

Projekt vznikl za podpory 

Webové stránky vznikly v rámci projektu Podpora implementace dětských skupin reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_009/0002266. Tento projekt je financován z Operačního programu Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Najdete nás

Napište nám

 

Vyrobeno v Rexonix | Mapa stránek